Relaxační MP3

Relaxační hudba ke stažení

when it's all over you and me still have to tidy up
Creative Commons License photo credit: hurtingbombz

Poslech relaxační hudby je skvělý způsob jak uvolnit svoje tělo a načerpat novou energii po dlouhém dni. Pro každého může být správná jiná relaxační hudba, záleží na to, jaký styl máte rádi.

Mezi nejčastější typy relaxační hudba patří klasická barokní hudba, šum moře, zpěv ptáků, nebo různé elektronické formy „andělských zpěvů“.

Relaxační hudba ke stažení se nachází na mnohých web stránkách. Můžete tak využít ukážku zdarma, a potom se rozhodnout, zda vám taký způsob vyhovuje.

Pokud chcete poslech relaxační hudby využít také na odstranění negativních zvyků a problémů, se kterými se setkáváte v životě, tak můžete poslech relaxační hudby spojit s pozitivním programováním mysli řízenou relaxací.

Meditace a sebedůvěra

Myslíte-li si, že vaše sebedůvěra, či vaše sebevědomí, je pouze vaše záležitostí, je to omyl. Vaše vnímání sebe sama má totiž obrovský vliv na to, jak vás vnímají ostatní.Míříte -li k úspěchu, pak je vaše sebedůvěra jednou z nejdůležitějších vlastností. Sebedůvěra závisí na úspěšných zkušenostech. Když poprvé začnete něco dělat, máte většinou malou sebedůvěru, protože jste se ještě nenaučili ze zkušenosti, že můžete mít úspěch. Výbornou technikou jak budovat svou sebedůvěru je meditace. Meditace a sebedůvěra spolu úzce souvisí, tvoří pomyslné pouto, díky kterému se z člověka stává vyrovnaná osobnost, věřící v sebe sama a dosahující svých cílů.

Definovat sebedůvěru není rozhodně nic jednoduchého. 

Psycholožka Patricia Berne po letech bádání došla k tomuto vysvětlení: „Sebedůvěra je schopnost vidět sebe sama jako schopného a způsobilého člověka, který dokáže lásku přijímat i dávat, který je jedinečný a kterého lidé uznávají.“

Meditace je tedy vynikající technikou jak vybudovat silnou důvěru v sebe sama, jak získat nezlomné sebevědomí, jak poznat svou vlastní podstatu a lépe porozumět sám sobě. Slovo meditace vzniklo z latinského „meditatio“, které znamená „rozjímání“. Utišením mysli a správným soustředěním pozornosti do svého nitra objevujeme klid, harmonii a radost, které se mohou stát součástí našeho života. A díky těmto vlastnostem poroste i naše sebedůvěra.

Charles Kettering říkal, že každý, kdo chce být vědcem, musí být ochoten devětadevadesátkrát selhat, než dosáhne jednoho úspěchu. Navíc to nesmí poškodit jeho ego.

Omylů a chyb užívejte jako prostředků k učení – a pak na ně zapomeňte. 

Pamatujte si a představujte si své úspěchy z minulosti. Každý měl někdy v něčem úspěch. Zejména když začínáte nějakou novou práci, snažte se v sobě vyvolat pocity, které jste měli, když jste byli v něčem úspěšní.

Meditujte a připomínejte si své úspěchy. Zvyšujte své zdravé sebevědomí a tím i své šance dosáhnout všeho po čem toužíte. Meditace a sebedůvěra z vás udělají jiného člověka.

Relaxační hudba

Proč je vhodné pravidelně poslouchat relaxační hudbu?

Poslouchání relaxační hudby vám umožňuje uvolnit se, odpočinout si a zbavit se stresu. Kvalitní relaxační hudba zbavuje vaše tělo stresových hormonů a posiluje váš imunitní systém. Dobře zvolená relaxační hudba vás může zavést do hladiny Alfa – stav hlubokého uvolnění těla, který je velmi prospěšný pro vaše psychické a fyzické zdraví.

Relaxační hudbu doporučujeme poslouchat namísto sledování televize. Dobře zvolenou relaxační hudbu poznáte tak, že díky ní se vám změní nálada k lepšímu – smutek a apatie odejdou během několika minut a vaše myšlenky se naladí na pozitivní a příjemné stránky života.