Knihy

Tajemství přitažlivosti srdce pdf

Ruediger Schache - Tajemství přitažlivosti srdce

Ruediger Schache - Tajemství přitažlivosti srdce

Autor skvělé knihy „Tajemství přitažlivosti srdceRuediger Schache našel jednoduché řešení. Jestli jste až dosud měli pocit, že svůj magnetismus nemáte pod kontrolou, stačí, když uděláte čtyři jednoduché kroky, které vás dovedou k novému vyzařování.

 1. krok: Pozorujte – nic nekontrolujte, nechte vše proplout. Ujistěte se, že jednoduše víte, co děláte.
 2. krok: Pochopte, proč se určité věci stali určitým způsobem. Vše se totiž stalo přesně tak, jak bylo pro vás potřeba.
 3. krok: Přijměte věci, jaké jsou. Neznamená, že je musíte řešit, jen je vnímejte.
 4. krok: Rozhodněte se vybírat si své myšlenky. Teď už víte, že čím déle na něco myslíte, tím silněji to k sobě přitahujete.

Víte, v čem vlastně tkví samotná podstata zákona přitažlivosti srdce? Co je jeho hnací sílou?

Je to láska. Je to pocit, který vyzařuje z vašeho nitra. Vytryskává přímo z vašeho srdce.

Jakou roli teda hraje onen pověstný zákon přitažlivosti srdce? Řekla bych, že nejdůležitější. Jestli ho vnesete do svého života a porozumíte tomu, jak funguje, čeká vás překrásný život naplněný fungujícími vztahy s lidmi, kteří prozáří vaše přítomné okamžiky láskou a štěstím.

Víte, co je univerzálním symbolem lásky?

Srdce.

Staří Řekové totiž věřili, že srdce je sídlem duše. Číňané ho spojovali s centrem štěstí a v Egyptě věřili, že všechny city a schopnosti pocházejí právě ze srdce. Nikdo přesně neví, odkud se vzalo spojení srdce s láskou. Jednou z teorií je, že se poprvé spojilo s láskou ve městě Cyrene, které se nacházelo na území dnešní Libye. Území bylo známé pro rostlinu Silphium, semínka které připomínají srdíčko. Rostlina měla léčivé schopnosti a mimo jiné byla hodně používána jako přírodní antikoncepce.

Proč vše kolem nás působí jako náhoda? Proč máme pocit, že nám nefungují vztahy? Proč si myslíme, že nedostáváme to, po čem z celého srdce toužíme?

Protože jsme dosud nepochopili, jak funguje tajemství přitažlivosti srdce.

Od MP3 Knihy dne 15.12.2011 | Knihy
Štítky: , , ,

Pravidla úspěchu

Jack Canfield - Pravidla úspěchu

Jack Canfield - Pravidla úspěchu

Myslíte si, že úspěch má nějaká pravidla? Ano, úspěch má pravidla a úspěšní lidé se těchto pravidel drží. Pokud chcete i vy být úspěšní, je důležité principy úspěchu zabudovat do vašeho života.

Jack Canfield – Pravidla úspěchu

Pravidla úspěchu“ je také kniha, kterou napsal Jack Canfield. Jack spolu s Mark Victor Hansenom vybrali 64 klíčových pravidel úspěchu, díky kterým se dostali až do Guinessové knihy rekordů, jako autoři série knih, ve které vyšlo již více než 200 titulů.

Pokud aplikujete tyto pravidla do svého života, váš život nabere nových výšek. Začít žít podle pravidel úspěchu se vám nepodaří ihned, ale pracujte na tom postupně. Postupně je přidávejte do svého života.

V knize Pravidla úspěchu se naučíte např. následující pravidla:

 • Přijměte 100% odpovědnost za svů j život
 • Rozhodněte se, co chcete
 • Věřte, že je to možné
 • Uvolněte brzdy
 • Podnikněte kroky
 • Vnímejte strach, ale stejně to udělejte
 • Buďte ochotni zaplatit cenu
 • Zavažte se k neustálému zlepšování se
 • Cvičte vytrvalost
 • Překračujte očekávání
 • Obklopte se úspěšnými lidmi
 • Přijměte změnu
 • Změňte svá omezující přesvědčení
 • Živte svůj úspěch vášní a nadšením
 • Dodržujte své dohody
 • Nejprve zaplaťte sobě
 • Chcete-li více utrácet, musíte nejprve více vydělávat
 • Dávejte víc a dostanete víc
 • Začněte teď!… Jen to udělejte!
Od MP3 Knihy dne 25.10.2011 | Knihy
Štítky: , , ,

Motivační knihy

Motivační knihy mohou být dobrý způsob, tak si dodat více energie, jak se dokopat k činnostem, které se vám nechtějí dělat, jak se nechat inspirovat zkušenostmi, kterými si prošli již lidé před vámi.

Je ale velmi důležité nespoléhat se jenom na motivaci z vnější – motivace z vnější dlouho nevydrží, rychle se může rozplynout. Zkuste si vzpomenout, kdy jste byli na nějaké akci a jak dlouho jste zůstali motivování. Obvykle asi 2 dny.

Tou skutečnou motivací, která vás bude hnát dopředu přes všechny překážky je vaše vnitřní motivace. Musíte pracovat na získání a posilování vnitřní motivace. Vnitřní motivace vám pomůže v čase, kdy se vám nebude dařit, kdy se vyskytnou nečekané problémy.

Motivační knihy vám pomůžou posilovat vnitřní motivaci, ale musíte na ní pracovat i vy sám.

Některé doporučené motivační knihy jsou:

Knihy v pdf

Knihy v PDF jsou na internetu stále častější. PDF je typ souboru, který zavedla firma Adobe a znamená: Portable Document Format (přenositelný formát dokumentu).

Výhoda knih v PDF je, že dokument vypadá stejně na různých typech počítačů a operačních systémů. Na prohlížení se nejčastěji používá Adobe Acrobat Reader, ale existují také mnohé jiné programy, které můžete použít na čtení PDF knih. Je ale možné, je některé programy vám nezobrazí PDF knihu úplně přesně.

Často se s tímto problémem setkávají majitele čteček na elektronické knihy (nejznámější je Amazon Kindle). Elektronické čtečky na knihy mají obvykle menší display a používají na zobrazení jenom černou barvu, případně několik odstínů šedé. Proto, pokud PDF knihy obsahují obsáhlejší grafiku, nebo je ve větším formátu, tak se nemusí zobrazit korektně.

Tak či tak, budoucnost patří elektronickým knihám. Rychlá dostupnost, neničí se tolik příroda a hlavně nezabírají tolik místa ve vaší knihovně… I když… pokud jste zvyklí si do knih psát poznámky, zvýrazňovat text apod. tak pravděpodobně sáhněte po klasické knize na papíře.

Od MP3 Knihy dne 5.10.2011 | Knihy
Štítky: , , ,

Audio knihy ke stažení zdarma

Audio knihy jsou rychlý a pohodlný způsob, jak získat znalosti z nějaké knihy bez toho, abyste knihu přečetli. Někteří lidé rádi přijímají informace vizuálně, ale pokud je váš dominantní smysl zvuk, tak upřednostníte před čtením knihy raději jiní poslech.

Dříve se audio knihy nahrávali na kazety, později na CD a v dnešní době je ideální formou MP3 na CD nebo ke stažení. MP3 můžete poslouchat při jízdě autem, nebo přes MP3 přehrávač nebo mobil.

Audio knihy ale často neobsahují kompletní verzi knihy. Kniha ve formě audia by mohla představovat mnoho hodin a často se stává, že audio knihy obsahují zkrácenou verzi knihy. Také, pokud kniha obsahovala dialogy mezi vícero postavami, při audio knize většinou všechno čte jeden člověk a můžete při poslechu ztrácet pojetí, kdo co řekl. Proto se text pro audio knihu zkracuje.

Jinou možností, tak rychle získat informace na nějaké zajímavé téma jsou záznamy z přednášek. Řečník na přednášce vybere na dané téma to nejlepší, doplní to vlastními příklady a vy můžete získat originální pohled na danou problematiku z jiného uhlu.

Tak či tak, audio knihy a jiné audio záznamy jsou velmi dobrou pomůckou, jak se rychleji naučit, co potřebujete, protože audio knihy můžete poslouchat v čase, kde byste jinak jenom čekali a nic nedělali.

Od MP3 Knihy dne 26.9.2011 | Knihy
Štítky: , , , , ,

Afirmace na sebedůvěru

Afirmace jsou pozitivní výroky, které si zformulujete do vět a pravidelně opakujete. Můžete je mít napsané na papíře, na zrcadle, na kartičkách, v počítači jako šetřič obrazovky apod. Důležité je, abyste neustále tyto výroky si připomínali a posouvali je z vědomí do podvědomí.

Afirmace mají pravidla, např. musí být v přítomném čase, musíte je formulovat v první osobě (tj. Já jsem…) apod. Jenom tak mohou zafungovat a účinně měnit vaše programy v podvědomí. V co věříte, že se děje, to se i v objektivní rovině bude dít.

Afirmace si můžete opakovat sám, může vám je někdo číst a doporučuje se přitom poslouchat relaxační hudbu a být v relaxačním stavu. Tak se účinek sesilní. Výborným způsobem je také poslouchat relaxační audia na pozitivní programování mysli, které obsahují Techniku řízené relaxace.

Příklady afirmací na sebedůvěru

 • Věřím v sebe a svoji schopnost dosáhnout skvělé výsledky.
 • Mluvím se sebedůvěrou a sebejistotou.
 • Mám hlubokou víru s v sebe a ve svoje schopnosti.
 • Jsem naplněn energií, vitalitou a sebeúctou.
 • a další výroky najdete v např. audiu Přitahování dokonalého sebevědomí

Moc podvědomí

Dr. Joseph Murphy - Moc podvědomí

Dr. Joseph Murphy - Moc podvědomí

Knihu Moc podvědomí napsal Dr. Joseph Murphy a patří mezi klasické díla literatury pozitivního myšlení. Někdy se toto myšlení nazývá také New Age. Lidí mají na tuto knihu různé názory. Někteří si myslím, že autor byl příliš ovlivněn křesťanstvím, jiným tato kniha významně změnila život k lepšímu.

Tak jako platí u všeho, vybírejte si cíleně informace, které chcete přijmout, a které ne. Tato kniha obsahuje mnoho podnětných myšlenek, které mohou změnit váš život k lepšímu, pokud je začnete používat. Ale také nemusíte. Pokud vám nevyhovují, seberte si, co je dobré a ostatní nechte být.

Tuto knihy vydalo v České republice Nakladatelství PRAGMA. Oficiální text z přebalu:

Světoznámý bestseller učitele pozitivního myšlení dr. J. Murphyho, význačného představitele proudu psychologického myšlení, jež vyzvedá úlohu podvědomí v lidské psychice. Podvědomí je podle autora dokonce rozhodující silou, která určuje nejen duševní, ale také tělesný a společenský rozvoj člověka a na množství konkrétních příkladů dr. Murphy uvádí, jak postupovat, aby člověk dosáhl úspěchu v zaměstnání, podnikání apod. Autor nám tak pomáhá při hledání kladných řešení našich životních situací.

Relaxační hudba ke stazeni zdarma

Poslech relaxační hudby je výborný způsob, jak uvolnit své tělo, nechat ho na chvíli vypnout a zregenerovat. Ale také může sloužit jako zvuková kulisa na lepší koncentraci.

Můžete poslouchat jenom hudbu, ale existuje také možnost si do hudby přidat výroky na pozitivní programování mysli, kterými si můžete naprogramovat podvědomí na cíle, kterých chcete dosáhnout.

Pokud ještě nevíte, zda poslech relaxační hudby je něco, co vám bude vyhovovat, můžete si zdarma stáhnout relaxační hudbu a vyzkoušet její poslech.

Nikdy není pozdě

Daniel G. Amen - Nikdy není pozdě

Daniel G. Amen - Nikdy není pozdě

Nikdy není pozdě“ je název knihy, kterou napsal doktor Daniel G. Amen.

Podtitul knihy zní: Jak udělat z dobrého mozku ten nejlepší.

Tato převratná kniha renomovaného odborníka nabízí praktický program pro vylepšení funkce a fyzického stavu mozku.

Naučíte se:

 • správně jíst
 • vhodně cvičit
 • bránit se stresu
 • dobíjet neurony
 • předcházet problémům
 • a mnoho dalšího
Od MP3 Knihy dne 16.8.2011 | Knihy
Štítky: , , , ,

Rychločtení

Rychločtení je metoda, jak se rychle prolouskat knihou. Poznáme vícero druhů rychločtení. Velmi často jsou tyto metody založeny na snaze číst vizuálně. Většina lidí totiž čte zvukově, a to je zpomaluje při čtení. Pokud dokážete rozšířit své zorní pole a použít periferní vidění, tak dokážete obsáhnout text rychleji. Také můžete číst více řádků  najednou.

Není ale důležité, zda dokážete text rychle přečíst. Tajemství rychločtení je v tom, zda si daný text dokážete zapamatovat, zda dokážete vybrat to podstatné a zda jste schopni tyto informace předat dále.

Proto správná technika rychločtení musí dokázat, abyste text přečetli a také si jej mohli vybavit, když budete potřebovat. Doporučuje se při čtení používat různé pomůcky, jako zvýrazňovače, barevné propisky apod.

Ta skutečná revoluce v učení ale nastane, když se před čtením také mentálně připravíte. Plně se koncentrujete, správně si rozplánujete čtení knihy, abyste konstantním tempem knihu dočetli v stanoveném čase a ideálně např. za dvě hodiny o ní dokázali již fundovaně mluvit a diskutovat s ostatními.