tajemství

Tajemství přitažlivosti srdce pdf

Ruediger Schache - Tajemství přitažlivosti srdce

Ruediger Schache - Tajemství přitažlivosti srdce

Autor skvělé knihy „Tajemství přitažlivosti srdceRuediger Schache našel jednoduché řešení. Jestli jste až dosud měli pocit, že svůj magnetismus nemáte pod kontrolou, stačí, když uděláte čtyři jednoduché kroky, které vás dovedou k novému vyzařování.

 1. krok: Pozorujte – nic nekontrolujte, nechte vše proplout. Ujistěte se, že jednoduše víte, co děláte.
 2. krok: Pochopte, proč se určité věci stali určitým způsobem. Vše se totiž stalo přesně tak, jak bylo pro vás potřeba.
 3. krok: Přijměte věci, jaké jsou. Neznamená, že je musíte řešit, jen je vnímejte.
 4. krok: Rozhodněte se vybírat si své myšlenky. Teď už víte, že čím déle na něco myslíte, tím silněji to k sobě přitahujete.

Víte, v čem vlastně tkví samotná podstata zákona přitažlivosti srdce? Co je jeho hnací sílou?

Je to láska. Je to pocit, který vyzařuje z vašeho nitra. Vytryskává přímo z vašeho srdce.

Jakou roli teda hraje onen pověstný zákon přitažlivosti srdce? Řekla bych, že nejdůležitější. Jestli ho vnesete do svého života a porozumíte tomu, jak funguje, čeká vás překrásný život naplněný fungujícími vztahy s lidmi, kteří prozáří vaše přítomné okamžiky láskou a štěstím.

Víte, co je univerzálním symbolem lásky?

Srdce.

Staří Řekové totiž věřili, že srdce je sídlem duše. Číňané ho spojovali s centrem štěstí a v Egyptě věřili, že všechny city a schopnosti pocházejí právě ze srdce. Nikdo přesně neví, odkud se vzalo spojení srdce s láskou. Jednou z teorií je, že se poprvé spojilo s láskou ve městě Cyrene, které se nacházelo na území dnešní Libye. Území bylo známé pro rostlinu Silphium, semínka které připomínají srdíčko. Rostlina měla léčivé schopnosti a mimo jiné byla hodně používána jako přírodní antikoncepce.

Proč vše kolem nás působí jako náhoda? Proč máme pocit, že nám nefungují vztahy? Proč si myslíme, že nedostáváme to, po čem z celého srdce toužíme?

Protože jsme dosud nepochopili, jak funguje tajemství přitažlivosti srdce.

Od MP3 Knihy dne 15.12.2011 | Knihy
Štítky: , , ,

Zákon príťažlivosti a láska

Zákon přitažlivosti vám může pomoci v hledání lásky. Ve skutečnosti, kdokoliv kdy najde lásku, je to díky Zákonu přitažlivosti. Abyste našli ženu nebo muže vašich snů, musíte přesně vědět, co hledáte.

 • Napište si, jaké vlastnosti by měl mít váš partner nebo partnerka.
 • Napište si, jaký by měl být a jak by se měl chovat a pokud je pro Vás vzhled důležitý, napište si, jak by měla vypadat láska vašeho života.
 • Jaké byste chtěli sdílet společné zájmy a aktivity?
 • Co by vás mělo spojovat a činit tak vztah ještě pevnějším?

Udělejte si jasno v tom, koho byste si chtěli přitáhnout do života.

Když vyšlete vesmíru smíšené signály, tak se vám vrátí úplně stejná věc – smíšené výsledky.

Až si ujasníte představu svého partnera, partnerky, držte se jí. Už teď zažívejte ty pocity, jako byste byli s láskou svého života. Prociťte lásku pro svoji vysněnou osobu, i když ji teď očima ještě nevidíte. Pokud se vám podaří prožívat emoce lásky a štěstí, tak vám Zákon přitažlivosti bude fungovat způsobem, jakým si přejete, aby vám fungoval.

Zákon přitažlivosti

Zákon přitažlivosti (The Law of Attraction) byl v poslední době zpopularizován knihou a filmem Tajemství od spisovatelsky Rhonda Byrne. Byl představen jako něco tajného, co bylo cíleně skrýváno před veřejností a ze znalosti tohoto zákonu profitovala jenom vybraná hrstka bohatých lidí.

Film Tajemství (2006) přinesl Zákon přitažlivosti celé veřejnosti a stal se z toho mezinárodní hit. V tomto filmu vystupovali známý učitelé osobního rozvoje jako Bob Proctor, Jack Canfield, Joe Vitale, John Grey a Marci Schimoff a také kvantový fyzici John Hagelin a Fred Alan Wolf.

Nejvíce se o Zákonu přitažlivosti začalo mluvit, když známá americká moderátorka Oprah Winfrey věnovala tomuto tématu až dvě z její show. To nastartovalo velký zájem u veřejnosti.

Zákon přitažlivosti se skládá ze třech kroků:

 • žádejte – je potřebné vyslat do vesmíru vibrace toho, co chcete
 • věřte – že dostanete, co jste žádali
 • přijímejte – buďte připraveni, že dostanete, o co jste žádali

Zde seznam kroků končí, co se stalo velkou kritikou a později všichni autoři k tomuto seznamu přidávají ještě jeden krok:

 • konejte – uskutečňujte inspirované akce a pracujte na materializaci svého snu
Mnoho lidí si totiž myslelo, že stačí si jenom něco přát, věřit, že to dostanou, a náhle jim to spadne do klína. Tak to ale nefunguje. První dva kroky (žádejte a věřte) vám pomohou otevřít své vnímání novým příležitostem, které pokud využijete, tak se můžete posunout směrem k dosažení svého cíle. Potřebujete být otevřeni tomuto vnímání a tyto příležitosti využít, tj. konat, aby pro vás Zákon přitažlivosti mohl fungovat.

Rychločtení

Rychločtení je metoda, jak se rychle prolouskat knihou. Poznáme vícero druhů rychločtení. Velmi často jsou tyto metody založeny na snaze číst vizuálně. Většina lidí totiž čte zvukově, a to je zpomaluje při čtení. Pokud dokážete rozšířit své zorní pole a použít periferní vidění, tak dokážete obsáhnout text rychleji. Také můžete číst více řádků  najednou.

Není ale důležité, zda dokážete text rychle přečíst. Tajemství rychločtení je v tom, zda si daný text dokážete zapamatovat, zda dokážete vybrat to podstatné a zda jste schopni tyto informace předat dále.

Proto správná technika rychločtení musí dokázat, abyste text přečetli a také si jej mohli vybavit, když budete potřebovat. Doporučuje se při čtení používat různé pomůcky, jako zvýrazňovače, barevné propisky apod.

Ta skutečná revoluce v učení ale nastane, když se před čtením také mentálně připravíte. Plně se koncentrujete, správně si rozplánujete čtení knihy, abyste konstantním tempem knihu dočetli v stanoveném čase a ideálně např. za dvě hodiny o ní dokázali již fundovaně mluvit a diskutovat s ostatními.