pdf knihy

Knihy v pdf

Knihy v PDF jsou na internetu stále častější. PDF je typ souboru, který zavedla firma Adobe a znamená: Portable Document Format (přenositelný formát dokumentu).

Výhoda knih v PDF je, že dokument vypadá stejně na různých typech počítačů a operačních systémů. Na prohlížení se nejčastěji používá Adobe Acrobat Reader, ale existují také mnohé jiné programy, které můžete použít na čtení PDF knih. Je ale možné, je některé programy vám nezobrazí PDF knihu úplně přesně.

Často se s tímto problémem setkávají majitele čteček na elektronické knihy (nejznámější je Amazon Kindle). Elektronické čtečky na knihy mají obvykle menší display a používají na zobrazení jenom černou barvu, případně několik odstínů šedé. Proto, pokud PDF knihy obsahují obsáhlejší grafiku, nebo je ve větším formátu, tak se nemusí zobrazit korektně.

Tak či tak, budoucnost patří elektronickým knihám. Rychlá dostupnost, neničí se tolik příroda a hlavně nezabírají tolik místa ve vaší knihovně… I když… pokud jste zvyklí si do knih psát poznámky, zvýrazňovat text apod. tak pravděpodobně sáhněte po klasické knize na papíře.

Od MP3 Knihy dne 5.10.2011 | Knihy
Štítky: , , ,