knihy

Motivační knihy

Motivační knihy mohou být dobrý způsob, tak si dodat více energie, jak se dokopat k činnostem, které se vám nechtějí dělat, jak se nechat inspirovat zkušenostmi, kterými si prošli již lidé před vámi.

Je ale velmi důležité nespoléhat se jenom na motivaci z vnější – motivace z vnější dlouho nevydrží, rychle se může rozplynout. Zkuste si vzpomenout, kdy jste byli na nějaké akci a jak dlouho jste zůstali motivování. Obvykle asi 2 dny.

Tou skutečnou motivací, která vás bude hnát dopředu přes všechny překážky je vaše vnitřní motivace. Musíte pracovat na získání a posilování vnitřní motivace. Vnitřní motivace vám pomůže v čase, kdy se vám nebude dařit, kdy se vyskytnou nečekané problémy.

Motivační knihy vám pomůžou posilovat vnitřní motivaci, ale musíte na ní pracovat i vy sám.

Některé doporučené motivační knihy jsou:

Knihy v pdf

Knihy v PDF jsou na internetu stále častější. PDF je typ souboru, který zavedla firma Adobe a znamená: Portable Document Format (přenositelný formát dokumentu).

Výhoda knih v PDF je, že dokument vypadá stejně na různých typech počítačů a operačních systémů. Na prohlížení se nejčastěji používá Adobe Acrobat Reader, ale existují také mnohé jiné programy, které můžete použít na čtení PDF knih. Je ale možné, je některé programy vám nezobrazí PDF knihu úplně přesně.

Často se s tímto problémem setkávají majitele čteček na elektronické knihy (nejznámější je Amazon Kindle). Elektronické čtečky na knihy mají obvykle menší display a používají na zobrazení jenom černou barvu, případně několik odstínů šedé. Proto, pokud PDF knihy obsahují obsáhlejší grafiku, nebo je ve větším formátu, tak se nemusí zobrazit korektně.

Tak či tak, budoucnost patří elektronickým knihám. Rychlá dostupnost, neničí se tolik příroda a hlavně nezabírají tolik místa ve vaší knihovně… I když… pokud jste zvyklí si do knih psát poznámky, zvýrazňovat text apod. tak pravděpodobně sáhněte po klasické knize na papíře.

Od MP3 Knihy dne 5.10.2011 | Knihy
Štítky: , , ,

Audio knihy ke stažení zdarma

Audio knihy jsou rychlý a pohodlný způsob, jak získat znalosti z nějaké knihy bez toho, abyste knihu přečetli. Někteří lidé rádi přijímají informace vizuálně, ale pokud je váš dominantní smysl zvuk, tak upřednostníte před čtením knihy raději jiní poslech.

Dříve se audio knihy nahrávali na kazety, později na CD a v dnešní době je ideální formou MP3 na CD nebo ke stažení. MP3 můžete poslouchat při jízdě autem, nebo přes MP3 přehrávač nebo mobil.

Audio knihy ale často neobsahují kompletní verzi knihy. Kniha ve formě audia by mohla představovat mnoho hodin a často se stává, že audio knihy obsahují zkrácenou verzi knihy. Také, pokud kniha obsahovala dialogy mezi vícero postavami, při audio knize většinou všechno čte jeden člověk a můžete při poslechu ztrácet pojetí, kdo co řekl. Proto se text pro audio knihu zkracuje.

Jinou možností, tak rychle získat informace na nějaké zajímavé téma jsou záznamy z přednášek. Řečník na přednášce vybere na dané téma to nejlepší, doplní to vlastními příklady a vy můžete získat originální pohled na danou problematiku z jiného uhlu.

Tak či tak, audio knihy a jiné audio záznamy jsou velmi dobrou pomůckou, jak se rychleji naučit, co potřebujete, protože audio knihy můžete poslouchat v čase, kde byste jinak jenom čekali a nic nedělali.

Od MP3 Knihy dne 26.9.2011 | Knihy
Štítky: , , , , ,