jak

Jak podnikat

Pokud chcete začít podnikat, je důležité si na začátku rozmyslet, v čem chcete podnikat. Toto rozhodnutí je důležité a nesmí se podcenit. Vaše podnikání není na několik měsíců, a také není za zkoušku. Když začnete podnikat, musíte počítat s tím, že možná vaše podnikání bude s vámi po dlouhé roky… případně budete muset uvažovat o pozdějším prodeji.

Proto oblast podnikání by mělo být něco, co vás zajímá, co vás baví, co pro vás ani není práce, je to taková zábava, kterou trávíte čas a ještě vám vydělává peníze. To je ideální typ podnikání, nad kterým byste měli začít přemýšlet. Také se zamyslete, zda existují skupiny lidí, kteří by mohli kupovat vaše výrobky a služby a zda se k nim umíte dostat.

Na začátek podnikání je potřebné si nastudovat aktuální zákony a legislativu. Některé nevědomosti vás mohou v budoucnu stát dost peněz.

Nejčastější způsob podnikání je prodej zboží. Něco nakoupíte a později prodáte se ziskem. V dnešní době toto ale není příliš ideální. Zboží vám může dlouho ležet na skladě a nakonec ho prodáte pod cenu nebo vyhodíte. Proto je dobré nejprv začít hledat zákazníky a až potom pro tyto zákazníky vymyslíte nebo najdete zboží nebo služby.

Hledat zákazníky můžete různě, letáčky, inzerce, tisk, telemarketing… ale nejlepší je nastartovat internetové podnikání a začít hledat zákazníky a budovat komunity na internetu.

Nejprve potencionální zákazníky můžete informovat o vašich produktech, službách, můžete jim je upravit na míru a tím zvýšit šanci, je dobře prodáte.

Pro podrobnější informace, jak začít podnikat, doporučuji se seznámit se seriálem článků Co musíte vědět předtím, než začnete provozovat e-shop, kde se dozvíte:

 • Jak založit a provozovat e-shop
 • Živnostenské podmínky
 • Povinnosti ze zákona
 • Obchodní podmínky
 • Vrácení zboží v zákonné lhůtě
 • Zákonná reklamace
 • Platební brány a systém plateb
 • Mobilní verze
 • Provozovna a sklad
 • Podmínky kamenných poboček
 • Výdejní místa
 • Tipy pro marketing a SEO

Jak zvýšit sebevědomí

Pokud máte problém s nízkým sebevědomím, podívejte se na následující tipy, jak zvýšit sebevědomí krok za krokem:

1. Vezměte si tužku a papír

 • Napište své klady.
 • Napište si své úspěchy. Všechny.
 • Napište si, za co jste vděční.
 • Čtěte si to denně několikrát.

2. Napište si své cíle – jen 5% lidí uspěje; jsou to ti, co mají sepsané své cíle.

3. Vizualizujte – obrazy mají větší moc.

4. Dělejte to, z čeho máte nejvíc strach – největší riziko je neriskovat vůbec.

5. Zlepšete svůj vzhled. Změňte image.

6. Dívejte se lidem do očí.

7. Usmívejte se.

8. Vybírejte si své přátele moudře – lidé, se kterými trávíte nejvíce času, vás ovlivňují a vy máte tendence jednat jako on

9. Poslouchejte relaxační audia na pozitivní programování mysli.

10. A pro další tipy se podívejte na přednášku Jak si zvýšit sebevědomí.

Malý úspěch vede krůček za krůčkem k dalšímu úspěchu. Dostaňte se na vzestupnou spirálu úspěchu!

Nezkoušejte hned velké cíle – začněte s něčím malým, kde máte velkou šanci úkol zvládnout. To vám dodá sebedůvěru. Vy si pak troufnete na složitější a větší úkoly.

photo by: Aunt Owwee

Jak odpustit

Odpuštění je velmi důležitá věc, která vám často může bránit v prožívání života naplno. Asi každému z nás se stává, že nás někdo v minulosti zranil, že nás někdo zklamal… otázkou je, jak se k tomu postavíte.

Velmi častou reakcí je, že začněte obviňovat daného člověka za všechny problémy, které vám tím způsobil, za emocionální trauma, za finanční problémy, problémy ve vztazích, problémy v práci, a prostě za kompletně zpackaný život. Ale obviňováním se nikam neposunete. Obviňování vás bude tahat dolů.

Vy máte svůj život ve vlastních rukou a můžete se vždy rozhodnout, zda necháte, aby vás externí události oslabili, nebo aby vás naopak posilnili.

Odpuštění je jediný způsob, jak nechat minulost být a vrhnout se do nové vzrušující budoucnosti tím, že budete naplno prožívat přítomnost.

Jak odpustit?

Je důležité si uvědomit, že odpuštění nejsou jenom nějaká slova. Odpuštění je především pocit… pocit uvolnění, pocit svobody. Když někomu opravdu odpustíte, váš život nabere nových výšek.

Prvním krokem je odpustit sám sobě – mít se rád takový, jaký jsem. Až potom můžete odpustit jiným. Můžete jim to říci, ale nemusíte, můžete jim odpustit také ve vlastní mysli. Je důležité si uvědomit, že můžete odpustit jiným, i když již nejsou mezi vámi.

Jak získat sebevědomí

Zdravé sebevědomí je podstatou úspěchu. Jak získat sebevědomí? Máte na výběr vícero možností. Můžete na sebevědomí pracovat zevnitř, nebo zvenku. Příčinou nízkého sebevědomí je často nějaký problém z minulosti, nebo série problémů, které zůstali nevyřešeny, případně je vás mozek nesprávně interpretoval.

Sebevědomí můžete získat např. následujícími způsoby:

 • Hezky se oblečte – šaty ovlivňují způsob, jak se cítíte
 • Choďte rychleji – pokud chodíte rychleji, vaše chůze má elán a to zvyšuje sebevědomí
 • Narovnejte se – způsob držení těla výrazně ovlivňuje vaši náladu
 • Napište na sebe reklamu – vytvořte minutovou řeč o vašich silných stránkách a přednášejte se ji před zrcadlem
 • Buďte vděční – když jste vděční, cítíte se více sebevědoměji
 • Sedněte si dopředu – sezení vepředu chce odvahu a více sebevědomí
 • Promluvte – když jste na nějaké akci, přispějte do diskuze, posílí to vaše sebevědomí a možná získáte nové přátele
 • Zlepšete si fyzičku – pokud budete mít štíhlejší tělo, budete méně unavení a budete mít více energie, co zvýší vaše sebevědomí
 • Pomozte jiným – pokud pomáháte jiným, nemyslíte tolik na sebe z zjistíte, že nejste na tom tak zle
 • Posilujte sebevědomí pozitivními výroky, např. poslechem relaxačního audia na pozitivní programování mysli
Podívejte se také na stránku o zvyšování sebevědomí, kde najdete další tipy jak získat sebevědomí.

Jak si zvýšit sebevědomí

Lidé na svět přicházejí s dokonalým sebevědomím, které malým lidičkám umožní si říci o to, co potřebují – o jídlo, výměnu plenek nebo pozornost, lásku a něhu. Jak lidé rostou, jejich sebevědomí má tendenci se snižovat. Sebedůvěra je nutná pro úspěch v životě a v práci, ať už je vaše povolání jakékoliv, pro vytváření zdravých vztahů a pro udržení si kvalitního vztahu se sebou.

Většina dnešních lidí má se sebevědomím problém. Zde je několik rad, jak si zachovat nebo zvýšit sebevědomí.

Napište si seznam věcí, kterých jste v životě dosáhli, a na které jste pyšní

Kdykoliv se budete cítit, že vaše sebevědomí začíná klesat, vytáhněte si seznam a vybavte si pocity, jaké jste měli, když jste dosahovali svých cílů, to vám pomůže znovu napumpovat sebevědomí.

Vytvořte si nastavení mysli, jaké mají sebevědomí lidé

Neustále podněcujte sebe jít dál a výš, posouvejte svoji výkonnostní laťku o něco výš, běžte si za svými cíli, čelte svým strachům, protože jedině tak, je překonáte a efekt, jaký to bude mít na vaše sebevědomí, bude obrovský. Správné nastavení mysli na dokonalé sebevědomí vám pomůže poslech relaxační hudby na pozitivní programování mysli.

Uvědomujte si svoji řeč těla

Držení těla druhým naznačuje nejen úroveň vašeho sebevědomí, ale také to, jak se k vám mají chovat. Držte svoje tělo zpříma, dodejte svoji chůzi sebevědomí a elán, choďte rychleji, důsledkem toho se k vám budou druzí chovat jako k sebevědomé osobě a vaše sebevědomí vyroste.